fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER EKONOMIKA ZAHRANIČIE

AKTUALIZOVANÉ: Washington uvalí sankcie na najväčšiu iránsku leteckú a lodnú spoločnosť. Zároveň ich obvinil zo šírenia zbraní hromadného ničenia

Ilustračné foto / Pixabay

Washington uvalí sankcie na najväčšiu iránsku lodnú a leteckú spoločnosť, pričom ich obvinil zo šírenia zbraní hromadného ničenia

Trumpova administratíva uvalí nové sankcie na najväčšiu iránsku lodnú spoločnosť a najväčšiu leteckú spoločnosť za údajnú pomoc Teheránu pri vývoji balistických rakiet, ktoré sú v rozpore so sankciami OSN.

Washington sankcionuje spoločnosť IRISL a jej dcérsku spoločnosť so sídlom v Číne, spoločnosť E-Sail Shipping, ako aj spoločnosť Mahan Air, ktoré sú podľa amerických úradníkov zapojené do šírenia zbraní hromadného ničenia.

Sankcie voči spoločnostiam, ktoré už podliehajú iným represívnym opatreniam v USA, sa ukladajú na základe výkonného príkazu zameraného na zastavenie vývoja a šírenia zbraní hromadného ničenia (ZHN). Americkí predstavitelia dúfajú, že opatrenia zvýšia tlak na ostatné krajiny, aby prerušili rokovania s Iránom.

Nevídaný pokus o útek z cely: Zadržaný sa pokúsil utiecť cez strop a to bez nohavíc (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info