fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Útočníka z mosta London Bridge polícia poznala, mal kontakty na islamské skupiny

JB 40 Londýn - Na snímke z videa okolostojaci muž drží nôž na moste London Bridge po policajnom incidente v centrálnom Londýne 29. novembra 2019. Útok nožom na londýnskom moste London Bridge si vyžiadal najmenej jednu obe a pä zranených. Obeou pod¾a aktualizovaných informácií televízie Sky News nie je útoèník. Britská polícia údajne útoèníka zadržala. Celý incident posudzuje ako èin s teroristickým pozadím. Okolnosti okolo incidentu sú pod¾a metropolitnej polície "nejasné". FOTO TASR/AP In this grab taken from video made available by @HLOBlog, a bystander holds a knife, after an incident on London Bridge, in London, Friday, Nov. 29, 2019. A man wearing a fake explosive vest stabbed several people before being tackled by members of the public and then shot dead by armed officers on London Bridge, police and the city’s mayor say. Police say they are treating it as a terrorist attack. (@HLOBlog via AP)

Londýnska Metropolitná polícia v piatok neskoro večer potvrdila, že útok nožom v okolí mosta London Bridge, ktorý si vyžiadal životy dvoch obetí a tiež troch zranených, bol teroristickým činom. Útočník bol polícii známy a bol napojený na islamské teroristické skupiny. Uviedla to tlačová agentúra Press Association (PA), ktorá citovala bezpečnostný zdroj.

Útočník bol už v minulosti odsúdený za terorizmus a určitý čas si odpykal vo väzení. Podľa novín The Times nosil elektronický náramok.

Informácie priniesla televízna stanica Sky News.

Polícia páchateľa zastrelila priamo na moste London Bridge cez rieku Temža.

Podľa skorších informácií mal predpokladaný páchateľ útoku zrejme pri sebe aj falošné výbušné zariadenie. Útok bodnou zbraňou, ktorý sa odohral pri moste London Bridge, bol nahlásený krátko pred 14.00 h miestneho času (15.00 h SEČ).

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info