fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V masíve Lomnického štítu prišli o život dvaja ukrajinskí horolezci

TASR "ilustračné foto"

Vo Vysokých Tatrách prišli o život dvaja ukrajinskí horolezci. O tragédii, ktorá sa stala vo štvrtok (28. 11.) popoludní, informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

„V popoludňajších hodinách požiadali o pomoc cez tiesňovú linku 18 300 ukrajinskí horolezci. Oznámili výpadok dvoch členov z ich lezeckej 11-člennej skupiny v oblasti Cmitera – masívu Lomnického štítu,“ informuje o tom HZS.

Na miesto nešťastia odišli z Oblastného strediska Vysoké Tatry dve skupiny spolu 14 profesionálnych a dobrovoľných záchranárov. Z medzistanice Štart pokračovali lanovou dráhou na Skalnaté pleso a ďalej po zemi.

„V oblasti bola zlá viditeľnosť a snežilo. Prvá záchranná skupina po príchode do záveru Cmitera našla dve telá bez známok života. Obaja ukrajinskí horolezci, muž vo veku 67 a žena 30 rokov, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ dodáva HZS.

Po nabalení do nosidiel ich telá transportovali na Skalnaté pleso a odtiaľ do márnice v Novom Smokovci. Tam si ich prevzali príslušníci Policajného zboru.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info