fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hovoriť o obnovení rozhovorov s USA je priskoro, tvrdí Taliban

Teroristické hnutie Taliban. FOTO - TASR/AP

Afganské militantné hnutie Taliban v piatok vyhlásilo, že je „príliš priskoro“ hovoriť o obnovení priamych rozhovorov so Spojenými štátmi. Informovala o tom agentúra AFP.

Vyhlásenie talibov prišlo deň po tom, čo americký prezident Donald Trump počas svojej neočakávanej návštevy amerických jednotiek v Afganistane vyhlásil, že Washington opäť rokuje s militantmi z Talibanu.

„Zatiaľ je príliš privčas hovoriť o obnovení rozhovorov. Našu oficiálnu odpoveď poskytneme neskôr,“ uviedol na aplikácii WhatsApp pre AFP hovorca Talibanu Zabíhulláh Mudžáhid.

Trump v septembri krátko pred naznačovanou možnou dohodou s Talibanom vyhlásil rozhovory, ktoré USA s týmto islamistickým hnutím viedli viac než rok, za „mŕtve“. Bezprostredným dôvodom bol útok v Kábule, pri ktorom zahynul americký vojak. Taliban po prerušení rozhovorov so Spojenými štátmi viackrát vyjadril pripravenosť rokovania obnoviť.

Dychberúce video ukazuje japonské a juhokórejské stíhacie lietadlá, ako sa stretli s ruskými bombardérmi počas hliadkovej misie v Ázii (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info