fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bol som zastrašovaný, tvrdí hlavný kontrolór Bratislavského samosprávneho kraja

visitbratislava.com

Na základe odhalení nedostatkov o vynakladaní finančných prostriedkov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na služby vykonané akciovou spoločnosťou Regionálne cesty Bratislava (RCB) bol hlavný kontrolór BSK Štefan Marušák zastrašovaný.

Uviedol to v rámci rozpravy na dnešnom mimoriadnom krajskom zastupiteľstve, ktoré zvolali na podnet samotných poslancov. „Dostal som veľmi závažný anonymný telefonát a anonymný list. Bol som zastrašovaný,“ uviedol Štefan Marušák.

„Je to ako z učebnice kriminálnej psychológie,” uviedol s tým, že to považuje za znamenie, že sú na správnej stope. Hlavný kontrolór podal pre zastrašovanie trestné oznámenie. Predseda BSK Juraj Droba sa vyjadril, že jeho úrad konanie kontrolóra plne podporuje.

Hlavný kontrolór Bratislavského kraja Štefan Marušák v správe o výsledkoch kontroly hospodárenia s majetkom vloženým a zvereným BSK v akciovej spoločnosti RCB a kontroly vynakladania finančných prostriedkov BSK za poskytnuté služby za obdobie 2017 a 2018 na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja tvrdí, že RCB sa bezdôvodne obohatili o 2,5 milióna eur.

Presne takú čiastku totiž Bratislavskému kraju vyfakturovali za služby a výkony, ktoré v skutočnosti nerealizovali. V roku 2017 hovorí kontrolór o vyplatených takmer dvoch miliónoch eur, z toho vyše pol milióna zaplatil kraj za stredové deliace čiary (v skutočnosti nenamaľované, pozn. SITA) a zhruba 1,4 milióna eur za natretie vodiacich čiar, ktorých sa krajské cesty takisto nedočkali. V roku 2018 išlo o vyše pol milióna eur, z toho faktúry na stredové deliace čiary tvorili asi 200-tisíc eur a vodiace čiary takmer 400-tisíc eur.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info