fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Prezidentka by mala dať predĺženie moratória na Ústavný súd, negatív je viac“, vyhlásil Bugár

TASR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala dať návrh na predĺženie moratória na predvolebné prieskumy na Ústavný súd (ÚS) SR a prípadne požiadať o pozastavenie účinnosti zmeny. V stredu to vyhlásil predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

„Som presvedčený, že negatíva prevažujú pozitíva takéhoto návrhu. Aj pozitíva sú, ale negatíva sú oveľa väčšie a je ich viac,“ skonštatoval Bugár.

Rovnako ho v tejto súvislosti podľa jeho slov mrzí aj spôsob podpory tohto návrhu a odmieta spoločné dohody s ĽSNS. Podotkol, že výsledok hlasovania vyzerá, ako by sa koaličné strany na hlasovaní s ĽSNS dohodli.

Poslanci v utorok (26. 11.) prelomili veto prezidentky a opätovne schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, v ktorej bolo zahrnuté aj predĺženie moratória na prieskumy z aktuálnych 14 na 50 dní pred voľbami. Prezidentka namietala, že návrh je v rozpore napríklad s právom na informácie či na zhromažďovanie a šírenie informácií.

Čaputová už avizovala, že sa v tejto súvislosti bezodkladne obráti na Ústavný súd SR a požiada aj o pozastavenie účinnosti novely. V opačnom prípade by sa mali zmeny dotýkať už nadchádzajúcich parlamentných volieb.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info