fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Danko zvolá mimoriadnu schôdzu pravdepodobne budúcu stredu

FOTO TASR – Jakub Kotian

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) zvolá mimoriadnu schôdzu parlamentu pravdepodobne budúcu stredu (4. 12.) o 14.00 h. Avizoval to na tlačovej konferencii. Mimoriadnu schôdzu iniciovala opozícia po tom, ako v utorok (26. 11.) plénum rozhodlo o presunutí viacerých opozičných bodov predložených na aktuálnu schôdzu.

K presunutiu návrhov zákonov Danko uviedol, že ide o štandardný mechanizmus ku koncu volebného obdobia.

Opozícia v utorok odovzdala podpisy potrebné na iniciovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, na ktorej chcú prerokovať odsunuté opozičné návrhy zákonov. Poslanci zdôraznili potrebu prerokovania návrhov zákonov, tvrdia, že je to ich ústavné právo.

Návrh na presunutie bodov predložil predseda Smeru-SD Robert Fico. Odôvodnil ho potrebou rozsiahlejšej diskusie k schvaľovaniu štátneho rozpočtu na budúci rok.

Ak koalícia odmietne otvoriť mimoriadnu schôdzu na prerokovanie ich predložených návrhov, budú sa snažiť podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča vyvodzovať zodpovednosť voči premiérovi a podpredsedovi Smeru-SD Petrovi Pellegrinimu. Fico už avizoval, že Smer-SD nepodporí mimoriadnu schôdzu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info