fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

TIPOS mal byť pračkou na peniaze. Riaditeľa odviedli v putách

Na snímke príslušníci NAKA vstupujú do budovy štátnej lotériovej spoločnosti Tipos. Bratislava, 26. novembra 2019. FOTO TASR - Michal Svítok

Pred Tipos dnes prišlo minimálne šesť áut. Podľa očitých svedkov vošlo do budovy približne 30 policajtov s páskami Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

O podrobnostiach zásahu informujú Aktuality.sk. Podľa ich správy zásah súvisí nielen s kauzou prelievania peňazí cez pasívne hráčske kontá na súkromné účty v banke, ale spája sa aj s podozrivými zmluvami a tiež s čudným zamestnávaním neznámeho asistenta Milana Čubu. Toho si mal pod seba dosadiť práve riaditeľ Barczi.

Podľa vyjadrení polície, tá preveruje, prečo Tipos umožnil svojim hráčom preposielať si peniaze z ich hráčskych kont na súkromné účty bez toho, aby riadne stávkovali. Polícia skúma podozrenie, či takto nebol národný lotériový gigant zneužívaný na pranie špinavých peňazí. Fakt, že NAKA urobila zásah priamo v akciovke, znamená podľa polície, že už začala trestné stíhanie vo veci. „Ide o úvodné štádium trestného konania, k priebehu jednotlivých procesných úkonov v súčasnosti nie je možné poskytnúť viac,“ napísalo policajné prezídium k utorkovej razii.

Kyberútokmi sú ohrozené aj mestá, bezpečnostný incident riešila i Bratislava

Ministerstvo financií SR je znepokojené situáciou v spoločnosti Tipos, národná lotériová spoločnosť a. s. MF SR bude čakať na výsledok vyšetrovania. S ohľadom na priebeh vyšetrovania sa nebude k tejto téme momentálne vyjadrovať,“ odkázal dnes médiám tlačový odbor Kamenického rezortu.

Tipos sa k razii polície zatiaľ nebude vyjadrovať, odkázal hovorca akciovky Rastislav Čépe.

Barczi šéfuje TIposu od roku 2015, len jeho vlaňajší príjem prekročil 100-tisíc eur.

MIMORIADNA SPRÁVA: NAKA zasahuje v Tipose

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info