fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Maďarského fórum schválilo spoluprácu v rámci Maďarskej komunitnej spolupatričnosti“, tvrdí Simon

tasr

Republiková rada Maďarského fóra (MF) na nedeľňajšom rokovaní schválila predvolebnú spoluprácu s politickými stranami SMK a Spolupatričnosť, rovnako tak i percentuálne rozdelenie nominácií všetkých strán na spoločnej volebnej listine Maďarskej komunitnej spolupatričnosti. TASR o tom informoval predseda MF Zsolt Simon.

„Rovnako sme schválili kandidátov za našu stranu, na kandidátke ju budú zastupovať aj osobnosti, ktoré nie sú našimi členmi,“ uviedol Simon.

V prvej dvadsiatke, v ktorej má MF štyri miesta, je líder strany na štvrtom mieste, podpredsedovia MF Alžbeta Janitsová a Zsolt Gál sú na ôsmom, respektíve 12. mieste, 16. miesto na kandidátke patrí podnikateľovi z Gabčíkova Lászlóovi Bindicsovi.

„Našou prioritou je prispieť k zmene vlády, chceme byť garantom  proeurópskej orientácie krajiny a prispieť k zvýšeniu kvality života v regiónoch južného Slovenska,“ dodal Simon.

Predvolebnú spoluprácu i podmienky spoločnej kandidátky v sobotu (23. 11.) odsúhlasila Republiková rada SMK, v nedeľu ju má schvaľovať aj Spolupatričnosť (po novom Maďarská komunitná spolupatričnosť). V 150-člennej kandidátke má SMK 90, ďalšie dve strany po 30 miest. Lídrom kandidátky je bývalý prezidentský kandidát a predseda Maďarského spoločenského a kultúrneho zväzu na Slovensku Csemadok Gyula Bárdos.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info