fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Pápež sa zastal gejov, ich diskrimináciu prirovnal k nacizmu

Podľa pápeža niektorí politici zastávajú dokonalý model kultúry vylučovania a nenávisti.

V piatok sa Pápež František otvorene zastal ľudí inej ako tradičnej sexuálnej orientácie. Stalo sa tak po prvýkrát a úplne nahlas ich prenasledovanie prirovnal k tomu, čo robili v prvej polovici minulého storočia nacisti.

Ide o mimoriadne odvážne slová z úst hlavy Rímskokatolíckej cirkvi a zároveň je to aj prvé takto otvorené Františkove vyjadrenie k tejto téme. Doposiaľ sa totiž predpokladalo, že v nej až tak príliš otvorený nie je.

Harabin stráca najbližších spojencov: Anna Belousovová svoju podporu po včerajšku ľutuje!

Pápež v piatok vo svojom prejave na medzinárodnej právnickej konferencii vo Vatikáne kritizoval politikov, ktorí hovoria o menšinových skupinách vrátane ľudí hlásiacich sa k „inej“ sexuálnej orientácii rovnakým štýlom, akým hovoril v 30. rokoch Adolf Hitler o Židoch.

Toto sú typické prejavy nacizmu, ktorý so svojím prenasledovaním Židov, Rómov alebo ľudí homosexuálnej orientácie predstavuje dokonalý model kultúry vylučovania a kultúry nenávisti,“ povedal pápež.

František kritizoval aj to, že súčasný právny systém v jednotlivých krajinách nemá žiadne páky na to, aby mohol dôsledne trestať zločiny proti životnému prostrediu. Pápež tieto zločiny nazval „ekocídou„.

Umlčať Kuffu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info