fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

„Nacistické korytnačky“ s namaľovanými svastikami sa vyhýbajú zajatiu vo Washingtonskom národnom parku (FOTO)

Pixabay

Washingtonská polícia sa snaží zatknúť pár korytnačiek, ktorý sa stal obeťou bizarného zločinu – niekto im namaľoval na pancier svastiky. Aj napriek svojej pomalej chôdzi, sa korytnačky stále nepodarilo chytiť.

Zdesení návštevníci parku Gene Coulon v meste Renton začiatkom tohto týždňa upovedomili políciu o korytnačkách, ktoré majú na svojom pancieri svastiku, avšak policajné oddelenie mesta Renton tvrdí, že zatiaľ nedokázalo chytiť zvieratká a vyčisť im panciere.

„Rentonská polícia si je vedomá, že dve z našich korytnačiek v parku Gene Coulon majú na svojich pancieroch namaľované tieto symboly,“ uviedlo policajné oddelenie v príspevku na Facebooku. „Pokúsili sme sa ich lokalizovať, ale nedarí sa nám ich chytiť,“ ďalej dodalo oddelenie.

Renton Police were made aware that two of our Gene Coulon turtles had some markings painted on their shells. We made an…

Uverejnil používateľ Renton Police Department, WA Utorok 5. novembra 2019

Aktivista Chad Cashman-Crane dokonca usporiadal v parku po vandalizme udalosť „Rally Against Hate“ (Zhromaždenie proti nenávisti) v nádeji, že sa „ukážu ľudia, ktorí dôrazne potvrdia, že tento incident nie je v poriadku“.

Kvôli tomuto zločinu boli predstavitelia floridskej prírody nútení vydať upozornenie, že farba na pancieri môže brániť zvieratám vstrebávať živiny a môže im spôsobiť rôzne problémy kvôli toxickým chemikáliám.

Izraelčania využívajú fotografie Thunbergovej na odradenie od používania plastového príboru a riadu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info