fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Leonardo DiCaprio označil Gretu Thunbergovú za „líderku našej doby“

Instagram leonardodicaprio

Slávny herec, ktorý sa vášnivo venuje aj enviromentalistike, tvrdí, že prvé stretnutie s dospievajúcou klimatickou aktivistku bolo preňho „cťou“.

Leonardo DiCaprio ocenil prvé stretnutie s dospievajúcou aktivistkou v oblasti zmeny klímy Gretou Thunbergovou, pričom ju označil za „líderku našej doby“.

View this post on Instagram

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways – but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Greta’s message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Hollywoodsky herec zdieľal jeho fotku so švédskou študentkou na svojom Instagrame, kde napísal: „História nás bude súdiť za to, čo dnes robíme. Preto by sme mali zaručiť, že budúce generácie si budú môcť užívať tú istú obývateľnú planétu, ktorú my dnes považujeme za samozrejmosť.

DiCaprio, prominentný environmentálny bojovník, tiež prehlásil, že odkaz 16-ročnej Grety by mal byť „budíčkom pre všetkých svetových lídrov“.

„Bolo mi cťou tráviť čas s Gretou,“ dodal. „Ona a ja sme sa zaviazali navzájom sa podporovať v nádeji, že pre našu planétu zaistíme jasnejšiu budúcnosť.“

DiCaprio je výrazným bojovníkom za zmenu podnebia a zdôraznil to taktiež počas svojho prejavu na 88. ročníku akadémii v roku 2016.

Samotná voda nemusí stačiť na to, aby sa životu darilo prosperovať, tvrdia vedci v najnovšom výskume (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info