fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

POPLACH V NEMECKU: Ukradol nákladiak a vrážal do áut, hlásia zranených

Ilustračný obrázok / TASR

Polícia uzavrela miesto zrážky a vypočúvala svedkov.

Muž za volantom ukradnutého nákladného auta vrazil v pondelok večer v nemeckom meste Limburg do ôsmich vozidiel, pričom 16 ľudí utrpelo zranenia. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na políciu.

Nákladný automobil narazil do áut neďaleko semaforu a niekoľko ľudí v nich ostalo zakliesnených. Jedna osoba je „veľmi vážne zranená a nachádza sa v kritickom stave,“ uviedol hovorca polície v spolkovej krajine Hesensko.

Vodiča, ktorý bol tiež zranený, zatkli. Polícia vyšetruje, či zrážka bola dopravnou nehodou alebo útokom. Na novinársku otázku, či prichádza do úvahy aj teroristický motív, hovorca polície odpovedal, že sa nedá „nič vylúčiť“.

Fanatička sa chystala zabíjať masovými útokmi. Polícia ju našťastie stihla zadržať

Polícia uzavrela miesto zrážky a vypočúvala svedkov.

Denník Frankfurter Neue Presse (FNP) priniesol výpovede okoloidúcich, podľa ktorých vodič niekoľkokrát povedal „Alah“ a hovoril po arabsky. Polícia túto výpoveď nepotvrdila.

Agentúra AFP pripomína, že Nemecko je v pohotovosti po niekoľkých džihádistických útokoch v minulých rokoch, ku ktorým sa prihlásil Islamský štát (IS). Najkrvavejším bol útok z roku 2016, keď 23-ročný Tunisan Anis Amri ukradol nákladné auto a vrazil medzi ľudí na berlínskych vianočných trhoch, pričom 12 z nich pripravil o život a ďalšie desiatky zranil.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info