fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

GOTT A AUTÁ: Na luxus si so svojou Škodovkou nepotrpel, no užíval si jazdy aj na poriadnom Porsche!

Karel Gott mal vo svojej garáži rozmanitý výber áut – od športových kusov až po bežné, každodenné vozidlá. Majster sa neubránil ani čaru športového Porsche 911!

Gott bol fenoménom českej populárnej hudby. Na minuloročnom koncerte v O2 aréne mu tisíce ľudí tlieskali postojačky, no počet rovnako úspešných vystúpení by ste Majstrovi ale rátali márne, keďže na hudobnej scéne pôsobil vyše šesťdesiat rokov. 14. júla oslávil svojich jubilejných 80. rokov, no bohužiaľ nás opustil 1. októbra 2019 krátko pred polnocou.

My sa dnes obzrieme za jeho automobilovou vášňou, keďže sa dobre vie, že značky svojich áut často striedal.

VIDEO: Karel Gott nám z neba posiela láskyplný odkaz

42-násobný Zlatý slávik Karel Gott si kúpil svoje prvé auto už v roku 1963. Bola to tzv. „malá Amerika“ – Opel Capitan roku výroby 1953. Podľa historiek z hereckého prostredia sa s ním vydal do Západného Berlína na zájazd divadla Semafor. Auto ale spiatočnú cestu vydržalo len do Drážďan, kde mu mal skolabovať motor.

Spevák tak musel ísť domov vlakom. Jeho Capitan do Čiech nakoniec nikdy nedošiel, pretože po návrate Gotta do Drážďan Opel pri odťahovaní nabúral do ťahajúceho Fordu Cortina. Gott teda zaplatil za opravy a svoj prvý automobil nakoniec predal bez toho, aby sa s ním poriadne povozil.

Mikloš obvinil poslanca Marčeka, že vedome šíri o ňom lži

Jedným z jeho ďalších áut bolo krásne kupé Alfa Romeo 2000. To ale tiež neskončilo dobre – Gott v ňom totiž ešte v roku 1973 zažil svoju prvú haváriu, dôvodom bola klzká vozovka. Svoje prvé Audi si doprial už v roku 1977. O desať rokov neskôr okúsil ďalší nemecký voz, a síce Porsche 911 Carrera.

Už v tej dobe ale presedlával na Mercedes, ktorému zostal verný dlhší čas. Triedu S priebežne vlastnil v niekoľkých generáciách, bolo tomu až do posledných chvíľ. Svojej žene Ivane kúpil Audi A4, ale aj Mercedes-Benz triedy R.

Luxus ale nie je všetko, čo Božský Kája preferoval. V Prahe sa mu vraj dobre parkovalo s prvou generáciou Škody Fabie z roku 2008, a jeho vodič Oldřich Havránek ho vždy vozil v Citroëne Berlingo.

Karel Gott bude mať pohreb so štátnymi poctami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info