fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SAS: Nominačný kongres rozhoduje nielen o kandidátke, ale aj o vylúčení Natálie Blahovej zo strany

TASR

Nominačný kongres strany Sloboda a Solidarita (SaS) má dnes v Jasnej schváliť kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb. Okrem predsedu strany Richarda Sulíka predložili svoje návrhy kandidačných listín aj ďalší štyria členovia strany. Kongres bude rozhodovať aj o návrhu na vylúčenie Natálie Blahovej zo strany.

Na nominačný kongres strany SaS dostalo pozvánku 216 delegátov, z ktorých do Jasnej neprišla asi štvrtina. Nechýbali však členovia Demokratického jadra SaS zoskupeného okolo poslancov Ľubomíra Galka a Jozefa Rajtára, ktorí sa na protest nezúčastnili septembrového kongresu vo Zvolene. Priebeh kongresu je neverejný. Predseda strany Sulík to odôvodnil tým, že na kongrese sa budú preberať interné záležitosti a on nemá vo zvyku ich riešiť na verejnosti.

Pôvodne sa mali jednotlivé kandidačné listiny predstavovať o 14:00, rozprava k nim sa nakoniec posunula o dve hodiny. Podľa neoficiálnych informácií niektorí navrhovatelia svoje návrhy kandidačných listín priebežne sťahujú.

Kongres dnes bude rozhodovať aj o návrhu na vylúčenie Natálie Blahovej zo strany. O vylúčenie šéfky poslaneckého klubu požiadal tri dni pred nominačným kongresom v Jasnej radový člen SaS Michal Sklienka z Dolného Kubína. Ten zdôvodňoval návrh na vylúčenie tým, že Blahová podľa neho poškodzuje dobré meno strany, čím porušuje stranícke stanovy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info