fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

V Šoporni zadržala drogového dílera, mal u seba 697 dávok pervitínu

FOTO TASR - KR PZ v Trnave

Policajti obvodného oddelenia v Šoporni zadržali v nedeľu (29. 9.) dílera s pervitínom. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia pri výkone služby v obci Šoporňa chcela zastaviť motorkára, ktorý jazdil po obci vysokou rýchlosťou a bez evidenčného čísla. „Motorkár nerešpektoval výzvy policajtov a snažil sa utiecť. To sa mu však nepodarilo, pretože riskantnú jazdu, aj po chodníku, nezvládol a havaroval,“ uviedla Kredatusová.

Pri sebe mal tašku a tú pred policajtmi prehodil cez plot rodinného domu, do ktorého narazil. „V nájdenej taške mal tri igelitové vrecúška s kryštalickou látkou a plastové striekačky. Expertíza potvrdila, že išlo o pervitín, pričom jeho množstvo by bolo minimálne na 697 dávok,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľka 29-ročného, v minulosti už viackrát trestaného, muža zo Šoporne zadržala. Obvinila ho z drogovej trestnej činnosti a marenia výkonu úradného rozhodnutia a zároveň spracovala podnet na väzbu. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info