fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Tanec s vlkmi na ruský štýl. Muž si chová doma vlkov (VIDEÁ, FOTKY)

Foto © Instagram / kirillpotapov

Vlci žijú s podnikateľom z mesta Ural v Jekaterinburgu už tri roky. Niekoľko z nich, šedá vlčica Alpha a čierny samec Ugolek (preklad. „uhlík“), boli adoptované Kirillom Potapovom ešte ako šteniatka.

Vlk sa zdá byť veľmi krotký a Potapovov Instagram je plný videí, ktoré zachytávajú spoločné hry a momenty pri ktorých napríklad vlci lovili tenisky svojho majiteľa.

Potapov však trvá na tom, že vlci nie sú jeho maznáčikovia, ale skôr jeho smečka, a hovorí, že sú dosť odlišní od psov a že sa s nimi musí medzi sebou spriateliť, namiesto toho, aby sa ich snažil ovládnuť.

Potapov tiež hovorí, že údajná agresivita vlkov voči ľuďom je mýtus, a naopak, zvieratá sú veľmi plaché a boja sa ľudí v dôsledku stáročí ich lovu človekom. Preto na nich nikdy nezvyšuje hlas a ani neprejavuje agresiu, aby nezničil vytvorené krehké puto.

Z miestnych zoologických záhrad prišli ďalší dvaja vlci – Akella a Raksha. Keďže boli adoptovaní v staršom veku, nie sú takí priateľskí ako jeho obľúbený pár. Napriek tomu mu stále prejavujú náklonnosť.

Túto jar mali Alpha a Ugolek šteniatka, ale bohužiaľ prežilo iba jedno. Keďže Alphine zotavenie bolo dosť ťažké, Potapov musel šteniatko kŕmiť a chovať a vlčicu pomenoval Vita.

Teraz je Vita mladý tenký vlk, ktorý podľa všetkého zdieľa rovnakú vášeň pre Potapovove tenisky ako jej rodičia.

Okrem vlkov vlastní Potapov aj iné domáce a divé zvieratá, vrátane rôznych psov, havranov a rysov.

Podnikateľ sa zúčastnil niekoľkých programov na ochranu a výskum voľne žijúcich živočíchov a teraz plánuje zriadenie vlastného centra na rehabilitáciu osirelých a zranených voľne žijúcich a domácich zvierat, ako aj obetí zneužívania v zoologických záhradách a cirkusoch. Túto iniciatívu podporili orgány regiónu Sverdlovsk a miestna poľnohospodárska firma, ktorá darovala Potapovi pozemok o rozlohe 100 hektárov. Centrum by sa malo otvoriť koncom tohto roka.

Potapov účet na Instagrame má vďaka tomu už viac ako 100 000 sledovateľov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info