fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

POZOR: Krádež predmetu s rádioaktívnym materiálom vyšetrujú bratislavskí kriminalisti, prosia občanov o pomoc

kfyrtv.com

Policajti z odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave vyšetrujú krádež predmetu s rádioaktívnym materiálom. Ten bol odcudzený z auta v bratislavských Podunajských Biskupiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Bratislave Veronika Slamková.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže v súbehu s trestným činom nedovolenej výroby a držania jadrových materiálov, rádioaktívnych látok, vysoko rizikových chemických látok a vysoko rizikových biologických agensov a toxínov,“ uviedla pre TASR Slamková a dodala, že v súčasnosti nemôže polícia poskytnúť bližšie informácie.

V noci na utorok bol v Bratislave v Podunajských Biskupiciach z motorového vozidla odcudzený takzvaný troxler. Ide o zariadenie na meranie hustoty materiálov, ktoré v sebe obsahuje rádioaktívny materiál (rádionuklid cézia Cs-137). Upozornilo na to Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR.

Zariadenie troxler je umiestnené v pevnom prepravnom boxe žltej farby, ktorý je označený znakmi rádioaktivity.

„V prípade nálezu prepravného boxu alebo zariadenia s ním nemanipulujte, neotvárajte ho ani sa nezdržujte v jeho blízkosti. Nález, prosím, oznámte na linke 158 a pohotovostnej službe radiačnej ochrany MDV SR na telefónne číslo 0918 657 879,“ zdôraznila hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info