fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vodič skončil na električkovom koľajisku, pri sebe mal zrejme drogy

TASR

Drogy mal pravdepodobne pri sebe vodič, ktorý utrpel ťažké zranenia po tom, ako skončil na električkovom koľajisku. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová s tým, že bol agresívny. K nehode došlo na Južnej triede v Košiciach v sobotu (28. 9.) okolo 20.00 h.

Podľa doterajších zistení 35-ročný vodič z okresu Košice-okolie viedol vozidlo značky Ford Mondeo po Južnej triede od mostov VSS k Jantárovej ulici.

„Na rovnom úseku sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, pričom narazil do betónového obrubníka pri okraji vozovky, zišiel mimo nej a s vozidlom skončil na električkovom koľajisku,“ spresnila hovorkyňa s tým, že pri ošetrovaní vodiča museli zdravotníkom pomáhať aj policajti – nespolupracoval a personál rýchlej zdravotnej pomoci napádal.

„Keďže bol agresívny aj v sanitke, hliadky PZ boli požiadané o asistenciu pri prevoze do nemocnice. Pri zisťovaní totožnosti policajti našli u muža škatuľku cigariet, v ktorej sa nachádzali aj ručne šúľané cigarety s obsahom zelenej sušiny neznámeho pôvodu,“ vysvetlila. Podľa jej slov budú podrobené expertíznemu skúmaniu.

Mésarová dodala, že polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Na zistenie prítomnosti alkoholu a omamných látok vodičovi odobrali biologický materiál. Spôsobenú škodu predbežne vyčíslili na 3000 eur. „Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody je predmetom objasňovania,“ uzavrela.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info