fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Pašeráci boli zatknutí, kvôli snahe skryť zlato vo výške 300 000 dolárov vo svojich telách

Ilustračné foto / Global Look Press / imageBROKER.com / Ralf Kunstmann

Sedem ľudí bolo zatknutých potom, čo sa pokúsili prepašovať približne 5,5 kg zlata z Dubaja do Indie, pričom ich buď zjedli, natlačili do pasty, alebo skryli pod šaty.

Úradníci na letisku Devi Ahilyabai Holkar v indickom centrálnom Madhjapradéši uviedli, že sedem členov údajného pašeráckeho gangu bolo prichytených uprostred ich operácie, krátko potom, čo sa v sobotu dostali do Indie z dubajského lietadlo.

Pašeráci, vrátane jednej ženy, prešli veľkú diaľku bez ich odhalenia. Úradníci tvrdia, že niektoré drahé kovy našli v konečníkoch pašerákov, zatiaľ čo zvyšok bol schovanýv šatách vrátane v spodnom prádle.

Pri snahe oklamať colných úradníkov, podozriví zmenili zlato na druh pasty a vložili ju do kapsúl, aby ho bolo možné ľahšie prehltnúť alebo skryť.

O týchto pašerákoch sa tvrdí, že to nie je ich prvý zločin. V sobotu mali odletieť do Bombaja, kde by pravdepodobne predali zlato na čiernom trhu. Drahé kovy majú hodnotu približne 298 000 dolárov.

Hoci v tomto konkrétnom prípade môže byť preferovaný spôsob dopravy neobvyklý, pašovanie zlata v Indii je bežným zločinom. V jednom z najväčších autobusov v máji tohto roku úradníci zadržali 110 kg zlata v Bombaji.

Britský tanker Stena Impero úspešne dorazil do Dubaju po prepustení Iránom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info