fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Salvini chce lodiam s migrantmi zakázať vstup do talianskych vôd

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v stredu povedal, že skúma možnosti, ako lodiam zachraňujúcim migrantov zakázať vplávať do talianskych vôd.

„Pracujem na opatrení, ktoré obmedzí možnosti vstupu do talianskych teritoriálnych vôd,“ povedal Salvini.

Zdroje z ministerstva vnútra uviedli, že ide o vytvorenie štandardného postupu v prípade príchodu záchranných lodí prenajatých mimovládnymi organizáciami.

Zdroje sa odvolávali taliansky kódex lodnej dopravy, podľa ktorého ministerstvo môže „z dôvodov verejného poriadku obmedziť alebo zakázať tranzit a zakotvenie obchodných lodí v teritoriálnych vodách“.

Salvini mimovládne organizácie podľa AFP obvinil z pomoci nelegálnym migrantom, čo by mohlo predstavovať riziko pre národnú bezpečnosť.

Agentúra AFP v tejto súvislosti pripomenula, že loď nemeckej mimovládnej organizácie Sea Watch so 47 zachránenými migrantmi na palube je pripravená zakotviť na Sicílii. Taliansko a ďalších šesť krajín – Francúzsko, Nemecko, Malta, Portugalsko, Rumunsko a Luxembursko – súhlasilo s prijatím migrantov, ktorých posádka zobrala na palubu 19. januára pri pobreží Líbye.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info