fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA

Čistý zisk firmy Philips klesol vlani o vyše 40 %

TASR

Holandská spoločnosť Philips oznámila za minulý rok pokles zisku o vyše 40 %, na druhej strane zisk z pokračujúcich operácií zaznamenal rast a zvýšili sa aj tržby. Rovnako sa vyvíjal aj posledný kvartál minulého roka. Firma zároveň oznámila nový program spätného odkúpenia akcií.

Spoločnosť, ktorá sa v súčasnosti zameriava najmä na oblasť zdravotníckej techniky, uviedla, že čistý zisk za rok 2018 klesol o 41,3 % na 1,09 miliardy eur. Zisk z pokračujúcich operácií však zaznamenal rast o vyše 27 % na 1,31 miliardy eur. Zvýšili sa aj tržby, a to takmer o 2 % na 18,12 miliardy eur.

Rovnaký vývoj zaznamenala firma aj v poslednom štvrťroku minulého roka. Čistý zisk klesol na 673 miliónov eur z 860 miliónov eur v rovnakom období predchádzajúceho roka. Dôvodom boli vysoké jednorazové zisky v poslednom kvartáli 2017 v dôsledku dekonsolidácie divízie osvetľovacej techniky, ktorá v súčasnosti nesie názov Signify.

Zisk z pokračujúcich operácií však dosiahol 723 miliónov eur oproti 476 miliónom eur v poslednom štvrťroku 2017. Zvýšili sa aj tržby, a to z 5,30 miliardy na 5,59 miliardy eur.
Philips okrem toho oznámil nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 1,5 miliardy eur. Jeho začiatok je stanovený na 1. kvartál tohto roka, pričom firma ho chce dokončiť do dvoch rokov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info