fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bývalý šéf kaviarní Starbucks chce byť prezidentom USA, kritizuje republikánov aj demokratov

FOTO: JASON REDMOND/AFP

Bývalý šéf kaviarenského reťazca Starbucks Howard Schultz zvažuje kandidatúru na prezidenta, a to ako nezávislý. Liberálno zmýšľajúci podnikateľ to potvrdil v rozhovore s televíziou CBS. Demokrati jeho úmysel kritizujú, pretože sa obávajú ohrozenia šancí svojho kandidáta či kandidátky poraziť v prezidentských voľbách v budúcom roku Donalda Trumpa.


„Vážne uvažujem o tom, že by som kandidoval na prezidenta. Budem kandidovať ako nezávislý centrista,“ povedal Schultz a označil sa za „celoživotného demokrata“. Zdôraznil však, že Američania už sú unavení správaním Republikánskej i Demokratickej strany.

 

„Žijeme v nanajvýš nestabilnej dobe. Nielen, že tento prezident nie je spôsobilý byť prezidentom, ale obe strany v zastúpení Američanov nerobia dôsledne to, čo je nevyhnutné, a každý deň sa zúčastňujú politiky pomsty,“ vyhlásil Schultz.


Demokrati na jeho vyhlásenie reagovali podľa agentúry Reuters s obavou, že Schultz uberie hlasy ich kandidátovi.

Niekdajší minister bytovej výstavby vo vláde Baracka Obamu Julian Castro, ktorý sa chce o prezidentský post uchádzať za Demokratickú stranu, CNN povedal, že nezávislá Schultzova kandidatúra „by Donaldovi Trumpovi dala najlepšiu nádej na znovuzvolenie“.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info