fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V strane Smer-SD nie je žiaden konflikt, tvrdí P. Pellegrini

TASR

Bratislava 27. januára (TASR) – V strane Smer-SD nie je žiaden konflikt, jej ambíciou je vyhrať parlamentné voľby. Povedal to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v nedeľnej relácii TA3 V politike. V prípade neúspechu súčasného predsedu Smeru-SD Roberta Fica v kandidatúre na post ústavného sudcu je jeho pozícia v strane pevná.

„Smer-SD nie je v žiadnej patovej situácii,“ zdôraznil. Ak by sa Fico nestal ústavným sudcom, ostane predsedom strany a Smer-SD pôjde do všetkých volieb. Na otázky okolo jeho ambícií viesť stranu v prípade odchodu súčasného lídra Pellegrini teraz odpovedať nechcel. Tvrdí, že ak taká situácia nastane, bude zvolaný snem strany a až potom bude hovoriť o tejto téme.

Pellegrini sa vyjadril, že je spokojný s kombináciou pozícií vo vedení Smeru-SD. „Môžem sa plne venovať premiérskej robote,“ povedal. Doplnil, že je dobré, ak sa predseda strany môže naplno venovať strane samotnej a príprave kampane. Na margo tejto pozície povedal, že to nie je vysnívaná práca. „Je to obrovský záväzok, pretože ste zodpovedný za členskú základňu,“ doplnil.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info