fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Taiwain: V spojitosti so zmiznutím skupiny 152 Vietnamcov zatkli sedem ľudí

Tchaj-pej 22. januára (TASR) – Taiwanské úrady v utorok oznámili, že v spojitosti s decembrovým zmiznutím 152 Vietnamcov zatkli sedem údajných členov skupiny pašerákov ľudí, informovala agentúra AFP.

Prokuratúra začala s vyšetrovaním zatknutých v súvislosti s porušením legislatívy v oblasti imigrácie, pašovania ľudí a ďalších zákonov. Zadržaním hrozí deportácia a tri- až päťročný zákaz vstupu na ostrov.

Úrady po zmiznutých Vietnamcoch pátrali od decembra. Tí prišli na Taiwan – ostrovný štát v juhovýchodnej Ázii – na základe turistických víz v rámci iniciatívy pritiahnuť na ostrov viac návštevníkov z južnej a juhovýchodnej Ázie po tom, ako poklesol počet turistov z pevninskej Číny.

Národný imigračný úrad oznámil, že do utorka sa podarilo nájsť 88 Vietnamcov. Ďalší traja podľa správy už ostrov opustili.

Pašerácku skupinu údajne riadili traja na Taiwane žijúci Vietnamci a ďalší štyria zatknutí pôsobili ako šoféri, napísal webový portál denníka Taipei Times.

Skupina podľa správy spolupracovala s vietnamskými pašerákmi ľudí, bola aktívna na Taiwane i vo Vietname a Vietnamcov na Taiwan lákala pod zámienkou vyhliadkových zájazdov. Svoje služby inzerovala na internete a za prechod jednej osoby na ostrov Taiwanu účtovala v prepočte 880-2640 eur. Ľudí, ktorí neboli schopní náklady uhradiť, nútili do nelegálnej práce – vrátane prostitúcie -, aby splatili svoje dlhy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info