fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pri pobreží Líbye sa prevrhol čln s migrantmi – 17 je nezvestných

TASR

Rím 19. januára (TASR) – Neďaleko líbyjského pobrežia sa prevrátil malý čln s 20 migrantmi na palube. Záchranári vytiahli z mora troch ľudí, ďalších 17 osôb zostáva aj naďalej nezvestných. Informovala v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa talianske námorné sily. 

Čln sa prevrátil približne 93 kilometrov severovýchodne od Tripolisu, hlavného mesta Líbye. Troch migrantov, ktorí utrpeli vážne zranenia, previezli na taliansky ostrov Lampedusa, kde ich ošetrili.

Talianska vláda zaujala nekompromisný postoj a nedovolí lodiam s migrantmi pristávať na južnom pobreží Talianska. Táto blokáda zapríčinila, že počet utečencov využívajúcich trasu z Líbye smerom na Sicíliu poklesol.

V dôsledku toho uviazlo na dvoch záchranných lodiach nemeckých neziskových organizácií na takmer tri týždne v Stredozemnom mori 49 migrantov. Po dohode ôsmich krajín Európskej únie o prerozdelení migrantov sa tak mohli nakoniec vylodiť na Malte.
Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) uvádza, že na mori v tomto roku zahynulo 83 ľudí. Vlani v rovnakom období zaznamenali celkovo 199 úmrtí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info