fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Štrajkujúci grécki učitelia pochodujú ulicami Atén

Atény 17. januára (TASR) – Stovky štrajkujúcich gréckych štátnych zamestnancov, predovšetkým učiteľov štátnych škôl, sa zišli vo štvrtok v centre Atén na pochode, ktorým protestujú proti návrhu na zmenu kritérií uplatňovaných pri prijímaní nových pedagógov.

Odborová centrála štátnych zamestnancov ADEDY ohlásila 24-hodinový štrajk vo verejnom sektore na podporu požiadaviek učiteľov, pričom táto akcia zasiahla v prevažnej miere práve školy, uviedla tlačová agentúra AP.

Učitelia usporiadali za posledný týždeň v Aténach už dva podobné pochody, oba však vyústili do potýčok medzi niektorými demonštrantami a príslušníkmi poriadkovej polície.

Grécka ľavicová vláda prisľúbila, že v priebehu nasledujúcich troch rokov prijme 15.000 nových učiteľov na plný pracovný úväzok. S náborom chce začať na jeseň tohto roka. Odborári tvrdia, že navrhovaný spôsob prijímania je nespravodlivý voči terajším učiteľom, ktorí pracujú roky na základe krátkodobých zmlúv. Nesúhlasia ani s uvedeným počtom, ktorý považujú za nedostatočný.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info