fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

VIDEO: Námestovo a Čadca vyhlásili mimoriadnu situáciu na území celých okresov

TASR

Okresné úrady v Námestove a Čadci vyhlásili v utorok mimoriadnu situáciu v súvislosti so snehovou kalamitou na území celých okresov. Celkovo je mimoriadna situácia v Žilinskom kraji vyhlásená v troch mestách a 34 obciach. TASR o tom informoval vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline Ľubomír Hollý.

Na území okresu Námestovo je mimoriadna situácia v Námestove a 11 obciach, na území okresu Čadca v mestách Čadca, Krásno nad Kysucou a 11 obciach. V okrese Žilina je mimoriadna situácia v štyroch obciach, v okrese Dolný Kubín v troch obciach, v okrese Martin v troch obciach, v okrese Kysucké Nové Mesto v jednej obci a v okrese Ružomberok v jednej obci.

Podľa vedúceho odboru krízového riadenia žilinského okresného úradu sa naplnili predpovede o výdatnosti sneženia. „Situácia je zlá najmä v severnej časti Žilinského kraja. Pravdepodobne nasneží tých 30 centimetrov. Pribúdajú ďalšie obce s mimoriadnou situáciou na Kysuciach, v okresoch Námestovo, Ružomberok a Martin. Je to plošnejšie ako na začiatku roka, na väčšej ploche napadlo viac snehu,“ uviedol Hollý.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info