fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Juncker ocenil rakúske predsedníctvo – okrem postoja k migračnému paktu OSN

TASR

Brusel/Štrasburg 15. januára (TASR) – Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker pochválil v utorok na pôde Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu „pôsobivé“ výsledky rakúskeho predsedníctva v Rade EÚ z druhého polroka 2018, okrem „výraznej výnimky“, keď Rakúsko odmietlo podporiť Globálny rámec OSN pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu.

Poslanci EP v utorok dopoludnia hodnotili ukončené rakúske predsedníctvo v prítomnosti rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza a vypočuli si priority začínajúceho sa rumunského predsedníctva v Rade EÚ. Tie pred zákonodarcami predniesla rumunská premiérka Viorica Dancilaová.

Juncker v rámci svojho vystúpenia uviedol, že Rakúsko sa svojej vedúcej úlohy zhostilo dobre. „Toto predsedníctvo dobre poslúžilo európskemu duchu, kontinuite a pozitívnemu duchu,“ zhodnotil situáciu a dodal, že okrem rakúskej pozície voči globálnemu paktu o migrácii nemá rakúskej strane čo vyčítať. „Stále nechápem odmietnutie globálneho paktu,“ priznal Juncker, ktorý upozornil, že hovorí v menej celej exekutívy EÚ.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info