fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Maroš Šefčovič by bol výborný prezidentský kandidát, tvrdí Lajčák

TASR

Bratislava 9. januára (TASR) – Podpredseda Európskej komisie (EK) pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič by bol výborný prezidentský kandidát. Povedal to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) pred rokovaním vlády.

Práve o Lajčákovi hovorili predstavitelia Smeru-SD mesiace ako o najlepšom možnom kandidátovi na prezidenta a chceli ho presvedčiť. Lajčák dlhodobo tvrdil, že kandidovať nemieni. „Celý rok vám hovorím konzistentne moju pozíciu,“ zopakoval Lajčák.

V minulosti sa ako možný kandidát spomínal aj Šefčovič, ktorý teraz dostal ponuku. Zatiaľ neprezradil, či ju už prijal. Potvrdil, že dlhodobo registruje hlasy v prospech jeho možnej kandidatúry a váži si ich.

„Aj v poslednom období sa na mňa obrátilo viacero osobností s tým, že Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý prispeje k celospoločenskému zmieru, ešte jasnejšiemu ukotveniu v rámci Európy a tiež k ďalšiemu posilňovaniu jeho pozície vo svete,“ uviedol.

Hovorí, že mu záleží na budúcnosti Slovenska, preto si vypočul ponuku Smeru-SD o kandidatúre a rozhodne sa v dohľadnom čase. „Bez ohľadu na to, ako sa v dohľadnom čase rozhodnem, som presvedčený, že Slovensko potrebuje jasne povedať, že patrí do modernej, vyspelej a sebavedomej Európy,“ doplnil.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info