fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Poľsku obvinili majiteľa objektu pre únikové hry, kde zomrelo päť dievčat

TASR

Varšava 7. januára (TASR) – Poľská prokuratúra, vyšetrujúca piatkovú smrť piatich dospievajúcich dievčat v zariadení pre tzv. únikové hry, v nedeľu oznámila, že obvinila jeho 28-ročného majiteľa z úmyselného vytvorenia požiarneho nebezpečenstva v únikovej miestnosti a neúmyselného spôsobenia smrti ľudí v plameňoch. Uviedol to Ryszard Gąsiorowski, hovorca okresnej prokuratúry v meste Koszalin, ktorého citovala poľská agentúra PAP.

Prokuratúra identifikovala podozrivého ako Milosza S. Muž, ktorý bol zadržaný, podľa nej zanedbal zabezpečenie únikových ciest, ktoré by umožnili dievčatám v prípade vypuknutia požiaru uniknúť.

Obhajcovia obvineného povedali, že sú „zdrvení“ smrťou dievčat a vyslovili sústrasť ich rodinám, zároveň však odmietli tvrdenia o nedbanlivosti alebo nesprávnom konaní.
Poľský premiér Mateusz Morawiecki predtým v nedeľu avizoval uzavretie všetkých priestorov určených na únikové hry, ktoré nesplnia bezpečnostné predpisy.

Od piatka preverili úrady v Poľsku viac než 200 z nich, pričom vo viac ako stovke odhalili celý rad nedostatkov v oblasti bezpečnosti, ktoré si vyžadujú nápravu. Zároveň bolo nariadené okamžité zatvorenie 13 z takýchto zariadení.

Piatková tragédia sa stala v meste Koszalin ležiacom na severe Poľska. S popáleninami previezli do nemocnice 25-ročného muža, ktorý bol v prevádzke zamestnaný.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info