fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Úsek Čerhov – Veľká Tŕňa – Malá Tŕňa je ťažko prejazdný až neprejazdný

TASR

Trebišov  7. januára (TASR) – Úsek cesty Čerhov – Veľká Tŕňa – Malá Tŕňa v okrese Trebišov je od pondelkového rána ťažko prejazdný až neprejazdný, dôvodom je súvislá tvorba snehových závejov. Dotknuté obce sú prístupné z iných strán. Ako pre TASR potvrdila investično-prevádzková námestníčka riaditeľa Správy ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) Zuzana Fejesová, zjazdnosť ciest Košického kraja je okrem okolia Trebišova bez väčších komplikácií.

„Dvíhajúci sa vietor v noci ešte zosilnel. Medzi Malou a Veľkou Tŕňou je úsek, na ktorý už vietor navial toľko snehu, že sa tadiaľ dá prejsť naozaj len veľmi ťažko. Ide o spojku medzi uvedenými obcami,“ povedala.

Podľa jej ďalších slov je situácia západne od Košíc pokojnejšia, problémy smerom na Moldavu nad Bodvou neeviduje. V kraji sú počasím najviac postihnuté cesty v okrese Trebišov.

„Očakávame, že vietor ustane popoludní. V noci by sa to malo ešte zlepšiť, a vtedy dočistíme a sprejazdníme neprejazdné úseky vozovky – ak sa nám to nepodarí cez deň. Zajtra však očakávame opäť mierne sneženie spojené so silným vetrom,“ dodala Fejesová.
Pravidelné informácie o aktuálnych obmedzeniach a zjazdnosti v Košickom kraji od nedele (6. 1.) poskytuje SC KSK na svojej webovej stránke.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info