fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na niektorých cestách sa tvoria snehové záveje, iné sú zatvorené

TASR

 Bratislava 7. januára (TASR) – Sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký a mokrý, miestami je na ňom čerstvý, kašovitý až utlačený sneh. Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. zároveň upozorňuje na snehové jazyky a záveje, ktoré sa tvoria na cestách severného Slovenska aj ďalšie prekážky na cestách.

„Pre silné sneženie a vietor je uzatvorená cesta III/3061 Štrba – Šuňava. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetku dopravu a na ceste II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín sú potrebné snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 tony,“ informujú cestári.

Uzatvorené sú tiež cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ). Uzávera platí pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Celú zimnú sezónu sú tiež pre vozidlá nad 10 metrov uzatvorené horské priechody Fačkov, Veľké Pole, Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info