fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA a Severná Kórea rokujú o mieste ďalšieho summitu s Kimom

ABC News - Go.com

Americký prezident Donald Trump v nedeľu uviedol, že prebiehajú rokovania o mieste jeho ďalšieho summitu so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Informovala o tom agentúra AFP.

Trump, ktorý sa stretol na historickom summite s Kimom v júni minulého roka v Singapure, skôr v priebehu týždňa oznámil, že dostal od vodcu KĽDR „skvelý list“, odmietol však prezradiť jeho obsah.

„Rokujeme o mieste,“ povedal šéf Bieleho domu novinárom pred tým, ako nastúpil do vrtuľníka a odletel do prezidentského víkendového sídla Camp David v štáte Maryland, kde bude podľa vlastných slov viesť rozhovory o obchodnej dohode s Čínou.

List od Kim Čong-una prišiel po tom, ako severokórejský líder v novoročnom prejave pohrozil Spojeným štátom ukončením súčasnej politiky zmierňovania napätia, ak Washington nezruší svoje sankcie voči Pchjongjangu.

Trump však v nedeľu zdôraznil: „So Severnou Kóreou máme veľmi dobrý dialóg.“ Povedal na druhej strane tiež, že sankcie zostávajú „v plnej sile“, čo sa nezmení, pokým USA nebudú vidieť „veľmi pozitívne“ výsledky.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info