fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko a Irán uskutočnia spoločné námorné cvičenia v Kaspickom mori

RIA NOVOSTI
Iránske námorníctvo sa pripravuje na vykonávanie spoločných námorných cvičení s ruským námorníctvom v Kaspickom mori, povedal veliteľ iránskeho námorníctva, admirál Hossein Khanzadi pre MEHR NEWS.

„Spolupráca medzi námornými silami Iránu, Ruska a Kaspického mora bola v posledných rokoch posilnená,“povedal Khanzadi v nedeľu.

„Vytvorili sme veľmi dobré a trvalé vzťahy s krajinami v regióne Kaspického mora, ktoré dnes nadobudli tradičnú podobu a krajiny v regióne sa dobre rozumejú. Kaspické more je úplne uzavreté krajinou a jeho bezpečnosť zabezpečujú krajiny susediace s regiónom“,poznamenal Khanzadi.

„Kaspické more je teraz modelom na zaručenie mieru, stability a priateľstva a všetky krajiny susediace s týmto regiónom sa riadia rovnakým prístupom,“ povedal veliteľ iránskeho námorníctva.

Zároveň opísal nadchádzajúce spoločné námorné cvičenia Iránu a Ruska ako ďalšiu oblasť pre rozširovanie bilaterálnej spolupráce a povedal, že spoločné cvičenie medzi týmito dvoma krajinami by nakoniec viedlo k strategickej a taktickej spolupráci na veľmi vysokej úrovni na mori.

MIMORIADNA SPRÁVA: Irán vyšle vojnové lode do Atlantického oceánu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info