fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruské úrady identifikovali všetkých 39 obetí nešťastia v Magnitogorsku

TASR

Moskva 5. januára (TASR) – Úrady identifikovali telá všetkých 39 obetí zrútenia obytného bloku v ruskom meste Magnitogorsk. Oznámil to v piatok zástupca ruského ministerstva pre mimoriadne situácie, ktorého cituje tlačová agentúra TASS.

Časť blokového domu sa zrútila 31. decembra. Pátranie po možných preživších pokračovalo nepretržite štyri nasledujúce dni. Úrady odvolali záchranárov 3. januára, pričom bezprostredne sa podarilo zo sutín vytiahnuť 18 ľudí a neskôr šiestich ďalších ľudí vrátane dvoch detí.

Záchranné práce komplikovalo okrem iného aj nepriaznivé počasie. Počas nocí dosahuje teplota v Magnitogorsku, ležiacom 1400 kilometrov juhovýchodne od Moskvy, približne mínus 20 stupňov Celzia.
Medzitým sa stala známou aj výška finančnej kompenzácie pre rodiny obetí nešťastia. Tá by sa mala pohybovať v prepočte z rubľov v rozmedzí 2555-12.776 eur.

Tragédiu začal vyšetrovať Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý do Magnitogorska vyslal expertov zo svojho moskovského ústredia. Federálna bezpečnostná služba (FSB) potvrdila, že v bytovom dome nastal výbuch plynu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info