fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Cesty sú zjazdné, niekde sa tvoria snehové jazyky a záveje

TASR

Bratislava 5. januára (TASR) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, prevažne je na nich vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrubého jeden až päť centimetrov. Informuje o tom Slovenská správa ciest na webe zjazdnost.sk.

Upozorňuje aj na zníženú viditeľnosť v dôsledku silného sneženia, nový a kašovitý sneh, snehové jazyky a záveje, na niektorých miestach môže byť podľa SSC zľadovatelý sneh.
SSC tiež informuje, že sú zjazdné všetky horské priechody, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrubého jeden až tri centimetre, niekde viac.

Horský priechod Donovaly je pre husté sneženie uzavretý pre nákladnú dopravu nad 10 metrov dĺžky. Pre silné sneženie a vietor je uzavretá cesta III/3061 Štrba – Šuňava.
„Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetku dopravu a na ceste II/558 Stakčín – Ulič sú potrebné snehové reťaze pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky,“ dodáva SSC.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info