fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Marika Gombitová nechce byť v ankete najväčší Slovák, RTVS nevie čo s tým

revue.idnes.cz

Marika Gombitová už vo štvrtok rozbúrila hladiny slovenského mediálneho priestoru, keď zverejnila stanovisko k ankete RTVS „Najväčší Slovák“. Po sérií rôznych hejtov, ale i oprávnenej kritiky, ktorá sa na tvorcov ankety zvalila sa po odvysielaní „šou“ s Adelou, tak celý projekt dostáva skutočnú ranu. 

 

„Milí moji fanúšikovia, som dojatá z vašej podpory v ankete Najväčší Slovák, ktorej galavečer na Nový rok odvysielala RTVS.“, píše Marika Gombitová na úvod a pokračuje:

„Sama som očakávala, ktoré osobnosti našej histórie získajú najväčšiu podporu v ankete „najväčších“ Slovákov, a vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná.

Milí moji fanúšikovia, s pokorou prijímam vašu podporu. Ďakujem za hlasy, ktoré ste mi adresovali, a teším sa na stretnutia s vami.

S úctou
vaša Marika Gombitová“

Stanovisko RTVS

„RTVS zaregistrovala vyjadrenie Mariky Gombitovej o jej úmysle odstúpiť z ankety. Najväčší Slovák je licencovaný program, ktorého vlastníkom a tvorcom je britská televízia BBC. Z tohto dôvodu je potrebné, aby sme takýto výrazný zásah, akým zmena finálovej desiatky jednoznačne je, konzultovali s vlastníkom formátu,“ píše RTVS v stanovisku pre portál Omédiách.com.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info