fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Večery géniov prenesú návštevníkov Liptova do obdobia A. Einsteina a A. Stodolu

Pixabay

Liptovský Mikuláš 3. januára (TASR) – Turistov a dovolenkárov na Liptove čaká v stredu 9. januára premiéra nového programu v historickom centre Liptovského Mikuláša pod názvom Večery géniov. Divadelníci v Múzeu Janka Kráľa prenesú návštevníkov do obdobia géniov Alberta Einsteina a Aurela Stodolu.

Tieto dve významné postavy svetovej vedy zohrajú hlavné úlohy v krátkom predstavení. Na Námestí osloboditeľov bude večer nasvietená fontána Metamorfózy, ktorá nesie odkaz známeho rodáka Aurela Stodolu. Program sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši desaťkrát počas zimnej sezóny, a to až do 13. marca, priblížila manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Katarína Šarafínová.

Po prvý raz zaradili do programu aj jazdy autobusom z tamojšieho akvaparku. Bezplatný nočný City Bus vyrazí z Tatralandie o 17.15 h. Dovolenkárov vyloží o pár minút neskôr v blízkosti historického centra pri liptovskomikulášskom Dome kultúry a odtiaľ pokračuje po ďalších návštevníkov do strediska Jasná v Demänovskej Doline. Prvý program sa začne o 17.30 h, druhý o 18.30 h.

Do projektu sa zapojilo aj sedem prevádzok v centre mesta. „Na svoje si tak prídu nielen milovníci tradičných chutí, ale aj tí, ktorí hľadajú modernú kuchyňu mimo hotelov či penziónov, kde sú ubytovaní,“ uzavrela Šarafínová.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info