fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Komentár Jany TELEKI: Trestné oznámenia politikov alebo pokus vyprať ego za každú cenu

Ilustračné foto - SITA

S angažovanosťou poslancov Národnej rady Slovenskej republiky v trestných veciach som sa nestotožňovala z niekoľkých dôvodov, ale v roku 2013 po mojom odchode zo Slovenska obrátila som sa na Ľuba Galka z SaS, ktorý mi dvakrát skutočne nezištne pomohol. Vlastne poslanci za stranu SaS ako jediný sa postavili za mňa a požiadali generálneho prokurátora o prešetrenie postupu v trestnej veci.

V roku 2014 trestné konanie voči mne JUDr. Vítková – prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava a neskôr JUDr. Jaromír Čižnár – Generálny prokurátor SR zastavili ako nezákonné od samého začiatku, o rok neskôr som vydala knihu „Keď satira zabíja“ a pokúšala sa zabudnúť na takmer šestnásťročné šikanovanie, ktoré mi podvodom privodila JUDr. Viera Kováčiková – Krajská prokurátorka v Trenčíne spolu s JUDr. Loduhovou – predsedníčkou OS Považská Bystrica.

V roku 2016 ma oslovili dvaja páni z inej opozičnej strany – nie zo SaS – povedali, že v mojej knihe našli meno, ktoré dlhodobo je v ich meste problémom a požiadali ma, či by som nebola ochotná podieľať sa na jeho slušne povedané odstavení, neslušne kriminalizovaní. Vysvetlila som im, že trestná činnosť uvedeného pána v súvislosti s nezákonným konaním vedeným voči mne je takmer desať rokov premlčaná, čiže podanie akéhokoľvek podnetu je bezpredmetné a ani ďalšie osoby, ku ktorým sa zachoval podobne ako ku mne v neskoršom období si nezničia život a kariéru preto, aby niekomu vyzametali cestu k akejkoľvek pozícii.

Pár dní pred Vianocami 2018 ma kontaktoval vyšetrovateľ policajného oddelenia z Považia, ktorý mi oznámil, že mu bol z generálnej prokuratúry odstúpený podnet právnika, ktorý po prečítaní mojej knihy podal za mňa na generálnu prokuratúru trestné oznámenie.

Dôvodom na podanie podnetu bolo, že hoci sa so mnou už v predchádzajúcom období spomenutí dvaja páni stretli, odmietla som spolupracovať.

Na celej tej veci je niekoľko vážnych momentov, odhliadnuc od toho, že sa spomínaní páni neangažovali ani nevyjadrovali v období keď sa veci diali a boli brutálne medializované.

Knihe popisujem chronologicky tri trestné konania, realizované v rokoch 1998 – 2014 . Z podnetu vyplýva, že za všetky nezákonnosti popísané v knihe je zodpovedný pán, ktorý vydával rozhodnutie v roku 2000 a odvtedy s vecou neprišiel do styku. Paradoxom je, že podľa podnetu je spomínané meno spájané dokonca s tretím trestným konaním voči mne kedy už viac ako desať rokov nepracoval v polícii.

Pokiaľ by podnet podával človek, bez právneho vzdelania a praxe iba sa pousmejem, ale ak podnet podá právnik s dlhoročnou praxou, ktorý sa vo voľbách ako nominant strany uchádza o hlasy voličov a prezentuje záujem vybudovať právny štát a priniesť novú politickú kultúru je veľkým rizikom odovzdať takému nominantovi vo voľbách svoj hlas, pretože umelo živiť premlčané kauzy šikanovaním poškodených je viac ako za čiarou.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info