fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ľudí v Austrálii varovali pred nebezpečnými oranžovými pilulkami na festivaloch

TASR

Sydney 31. decembra (TASR) – Návštevníkov koncertov v Austrálii v pondelok varovali pred potenciálne smrteľnými oranžovými pilulkami, ktoré sa šíria na hudobných festivaloch. V pondelok o tom informovali tlačová agentúra DPA a britská stanica BBC.

Organizátori festivalu Falls Festival, obrovskej udalosti konajúcej sa práve v štyroch austrálskych štátoch, vydali výstražnú správu, že zdravotnícke tímy ich upozornili na „nebezpečnú oranžovú pilulku“, ktorá je v obehu po celej krajine. Informáciu priniesla domáca stanica Channel 9.

„Jedna pilulka môže zabiť“ (One pill can kill), varovali organizátori podujatia Falls Festival, ktorý prebieha aj v prímorskom mestečku Lorne, 142 kilometrov juhozápadne od Melbourne.
Výstraha prišla po tom, čo 22-ročný mladík Joshua Tam podľa podozrenia úradov v sobotu 29. decembra zomrel na hudobnom festivale Lost Paradise v austrálskom štáte Nový Južný Wales na predávkovanie zatiaľ nezistenou drogou – išlo už o štvrtú osobu, ktorá za posledné štyri mesiace zomrela po užití drog na hudobných festivaloch v tomto štáte.

Polícia uviedla, že účastníci koncertov sa pokúšali „dômyselnými“ spôsobmi preniesť drogy do areálu festivalov, napríklad ich strčili do grilovaných kurčiat a do nádob s obľúbenou austrálskou tmavohnedou nátierkou Vegemite.

Nový Južný Wales zaviedol v októbri do platnosti zákony, na základe ktorých môžu ľudia dostať až 25 rokov väzenia, ak poskytnú drogu, ktorá niekoho zabije.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info