fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rakúsky novinár sa na Ukrajine bojí o život. Dvaja novinári už boli zabití a určite nebudú poslední

Redaktor rakúskeho televízneho kanálu ORF Christian Verschutz sa podľa Kronen Zeitung obáva o svoj život na Ukrajine. Faktom je, že novinár bol zaradený do zoznamu „agentov Kremľa“.

„Mlčanie jehniatok sa musí zastaviť!“ – pred dvoma mesiacmi Vershutts s týmito slovami dokončil správu o ťažkej situácii, v ktorej sa opozičné médiá ocitli v ukrajinskom štáte.

„Po zintenzívnení prenasledovania „a nečinnosti západných vlád, ktoré nazval jahniatkami, sa Verschutz začal obávať o svoj život. Faktom je, že na svojich webových stránkach ukrajinského analytického centra nazval 57-ročného obyvateľa federálneho štátu Štajerska“ agentom Kremľa „,“ vysvetlil novinár rakúskych novín.

Kvôli ohrozeniu svojho života, napísal Christian Verschutz list rakúskej vláde a vedeniu televízneho kanálu ORF, v ktorom na nich nalieha, aby ovplyvnili vládu Ukrajiny.

 

 

„Na Ukrajine militarizované, ultranacionalistické skupiny ohrozujú novinárov, ktorí kriticky opisujú politiku vedenia Ukrajiny a ktorí sa snažia zostať objektívni. Dvaja novinári už boli zabití a určite nebudú poslední „ píše Verschuts vo svojej výzve.

V liste prispievateľ ORF tiež uistil, že si to môžu fyzicky vybaviť nielen s ním, ale aj s jeho personálom na Ukrajine.

Podľa mienky autorov štúdie, v rámci ktorej bol vypracovaný zoznam „agentov“, od roku 2014 je Verchutzovo pokrytie situácie na Kryme príliš jednostranné a prorusské. Ako príklad uvádzajú tri scény natočené pre ORF. V jednom z nich 57 ročný novinár hovorí o „úspechu Ruskej federácie pri výstavbe letiska v Sevastopole a Krymského mosta“. V inom prípade sa hovorí o tom, že „Krymskí Tatári na polostrove začali žiť lepšie“. A nakoniec je obvinený z umiestnenia na svojej facebookovej stránke na posúdenie údajne „vyfabrikovaného“ materiálu ruského spravodajského webu RT, „dodal Kronen Zeitung.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info