fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA: Na budúci rok sa bude konať Woodstock 2019

Pixabay

New York 29. decembra (TASR) – Pri príležitosti 50. výročia legendárneho hudobného festivalu Woodstock sa na budúci rok v lete uskutoční jeho súčasná obdoba na rovnakom mieste ako v roku 1969. Informoval o tom v piatok webový magazín New Musical Express (NME).

Pôvodný Woodstock sa konal na pozemku mliečnej farmy Bethel v americkom štáte New York 15.-18. augusta 1969, pričom na festivale vystúpili Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplinová, Grateful Dead, Sly and The Family Stone, Joan Baezová, Jefferson Airplane, Santana, Joe Cocker, Johnny Winter a ďalší.

Mesto Bethel plánuje oslavné podujatie, ktoré sa uskutoční v priebehu troch dní – 16.-18. augusta 2019. Zoznam účinkujúcich ešte nie je zverejnený, program však má obsahovať aj rozličné prednášky a diskusie.

„Tieto tri dni nezabudnuteľných zážitkov budú zahŕňať živé vystúpenia popredných aj nových umelcov z rozličných žánrov a dekád. Návštevníci budú môcť navštíviť i miestne múzeum, ktoré rozpráva príbeh 60. rokov prostredníctvom mnohých médií, interaktívnych programov a artefaktov z pôvodného festivalu,“ uviedli organizátori.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info