fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA

Rusal vymenoval nového šéfa správnej rady, aby sa oslobodil od sankcií USA

TASR

Moskva/Hongkong 28. decembra (TASR) – Ruská hlinikárenská spoločnosť Rusal vymenovala Jean-Pierra Thomasa za nového predsedu správnej rady. Ide o súčasť dohodnutej reštrukturalizácie výmenou za odvolanie amerických sankcií.

Predchádzajúci riaditeľ Matthias Warnig po šiestich rokoch odstúpil z funkcie tento týždeň. Jeho odchod bol súčasťou dohody.
Podľa oznámenia pre hongkonskú burzu Thomas bol zvolený do funkcie správnou radou Rusalu s účinnosťou od 1. januára. Od júna bol nezávislým riaditeľom správnej rady bez výkonných právomocí a predtým 15 rokov bol partnerom v investičnej banke Lazard, odkiaľ odišiel v roku 2013.

Americké ministerstvo financií minulý týždeň oznámilo, že odvolá sankcie voči Rusalu, jeho materskému koncernu En+ a energetickej firme EuroSibEnergo, ak podniknú reštrukturalizáciu tak, aby znížili kontrolné balíky podnikateľa Olega Deripasku, ktorý je na sankčnej listine Washingtonu. Dohodu po 30 dňoch preverí americký Kongres a po schválení bude môcť En+ nominovať výkonného riaditeľa Rusalu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info