fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA

Obyvatelia trenčianskeho regiónu si v budúcom roku priplatia za vodné a stočné

Pixabay

Trenčín 27. decembra (TASR) – Obyvatelia trenčianskeho regiónu si v budúcom roku priplatia za vodu. Trenčianske vodárne a kanalizácie (TVK) zvyšujú od 1. januára cenu vodného a stočného. Ročne tak zaplatí štvorčlenná rodina za výrobu a dodávku pitnej vody (vodné) a odvádzanie a čistenie odpadových vôd (stočné) o takmer 20 eur viac.

Ako informovala hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová, hlavným dôvodom nárastu ceny vodného a stočného sú zaradenie nových stavieb, náklady na ich prevádzku a odpisy z novozaradeného majetku. Dôvodom je najmä ukončenie rozsiahleho vodohospodárskeho projektu intenzifikácia čistiarní odpadových vôd (ČOV), odkanalizovanie a zásobovanie pitnou vodou v trenčianskom regióne, ako aj obnova vodohospodárskej infraštruktúry.

„Pri priemernej spotrebe vody 35 kubických metrov na osobu za rok spôsobí zvýšenie cien celkový nárast nákladov na vodné a stočné pre štvorčlennú domácnosť o približne 1,60 eura mesačne,“ doplnila Pepelová s tým, že zvýšenie cien schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Cena za výrobu a dodávku pitnej vody sa od januára zvýši z doterajších 1,1393 eura za kubický meter na 1,16 eura, cena za odvádzanie a čistenie odpadových vôd stúpne z 1,1465 eura za kubický meter na 1,26 eura.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info