fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovenská správa ciest informuje: Cesty sú zjazdné, ich povrch je vlhký až mokrý

TASR

Bratislava 26. decembra (TASR) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na úsekoch diaľnice D1 Východná – Štrba, R3 Trstená – Tvrdošín, R3 Sedliacka Dubová – Široká a R3 Svidník je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého snehu 1 – 2 cm. Informuje tom Slovenská správa ciest (SSC).

Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, ich povrch je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších polohách stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do 3 cm.
Na ceste II/527 Veľký Krtíš – Dačov Lom sa vytvára poľadovica. Na cestách nižších tried v obvode Humenné a na Orave je na vozovke vrstva utlačeného alebo čerstvého snehu do 4 – 5 cm. Miestami zľadovatený sneh do hrúbky 1 cm sa nachádza na ceste II/531 Tisovec – hr. okr. RS/RA a na cestách III. tried v obvode Hnúšťa.

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Makov, Podspády, Vernár, Vrchslatina, Dobšiná, Pusté Pole, Javorník, Čertovica, Šturec, Huty, Súľová, Grajnár, Homôlka, Fačkov, Príslop, Látky – Prašivá, Besník, Zbojská a Donovaly je na vozovke kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky 1 – 3 cm. Na HP Herlianske Sedlo je na vozovke čerstvý sneh do 4-5 cm.

SSC ďalej upozorňuje vodičov na hmlu s dohľadnosťou 100 m v lokalitách Šibenik a Jablonov. Na cestách v obvode Lipany sa vo vyšších polohách v dôsledku vetra vytvárajú snehové jazyky.
Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu, keďže sú v zime neudržiavané.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info