fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA: Spacey čelí žalobe zo sexuálneho obťažovania

Los Angeles 25. decembra (TASR) – Americký filmový a divadelný herec Kevin Spacey čelí v štáte Massachusetts žalobe zo sexuálne motivovaného útoku, keď údajne v roku 2016 obťažoval 18-ročného mladíka. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Bývalá televízna moderátorka Heather Unruhová v novembri 2017 na tlačovej konferencii uviedla, že Spacey sa v júli 2016 v reštaurácii na ostrove Nantucket dotýkal na intímnych miestach jej vtedy 18-ročného syna po tom, čo mu kupoval alkoholické nápoje. Robil tak aj napriek tomu, že konzumácia alkoholu je v štáte Massachusetts povolená až po dovŕšení 21. roku života.

Spacey zverejnil v pondelok na videoportáli YouTube video s názvom „Dovoľte, aby som bol úprimný“, v ktorom hlasom svojej postavy Franka Underwooda z televízneho seriálu Dom z kariet zdanlivo hovorí o viacerých obvineniach zo sexuálneho obťažovania, ktoré boli voči nemu vznesené.

„Rozhodne nemienim platiť za to, čo som neurobil,“ prihovára sa divákom 59-ročný herec stojaci v kuchyni v zástere s vianočným motívom. „Vari by ste neverili tomu najhoršiemu bez dôkazov?“ pýta sa a dodáva: „Nerobte unáhlené závery bez faktov.“

Spaceyho v minulosti obvinilo zo sexuálneho obťažovania približne 20 mužov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info