WSJ: Izrael odovzdal USA spravodajské informácie o tom, že Irán pripravoval plán atentátu na Trumpa.
Izrael odovzdal Spojeným štátom spravodajské informácie, podľa ktorých Irán údajne plánoval atentát na amerického lídra Donalda Trumpa. Tieto údaje priniesol denník The Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na svoje zdroje.
Podľa informácií denníka Teherán už niekoľko rokov verejne sľubuje pomstu prezidentovi USA za smrť generála Kásima Sulejmáního v roku 2020, ktorý patril medzi vysokopostavených generálov Zboru islamských revolučných gárd (IRGC). Tento týždeň sa počas pohrebu najvyššieho lídra Alího Chameneího konala akcia, ktorej účastníci vyzývali na smrť Trumpa a rozvinuli transparent s podobným obsahom.
Dva dni predtým americký líder novinárom povedal, že by sa mohol stať obeťou atentátu. „Som číslo jeden na iránskom zozname,“ dodal.
V júni sa v centre Washingtonu, na území Národnej promenády, na chodníku objavil záhadný a rozsiahly nápis — kombinácia číslic 8647. Priaznivci amerického lídra Donalda Trumpa usúdili, že mohlo ísť o výzvu na spáchanie atentátu na prezidenta USA.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️