Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Hľadá univerzálnejšie slová...


Veľká cena SR má novú trofej z modranskej keramiky. Ako prvý ju získal Miro Konôpka, ktorý na Slovakia Ringu opäť dominoval.
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.

Šváby si postupne vytvárajú odolnosť voči insekticídom a niektoré populácie sa dokonca vyhýbajú otráveným sladkým návnadám. Ako sa prispôsobili?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!
Tým, že Západ odmietol presadzovať rokovania, preukázal Ukrajine medvediu službu.
Okupácia z roku 1968 sa dnes hodí ako alibi pre všeobecnú rusofobiu. Ako ale spomína Ivan Hoffman, vtedajší Čechoslováci sa na ňu pozerali úplne inak. Najzásadnejším postrehom podľa neho je, že vtedy museli na pacifikáciu Československa prísť tanky, zatiaľ čo dnes nie sú potrebné, pretože režimné elity s nemeckým Bruselom kolaborujú z usilovnosti.


Komentáre
31. 10. 2025
Kyjev zažil jeden z najťažších raketových útokov za posledné obdobie. Masívne útoky sú čoraz častejšie a podľa niektorých zdrojov aj intenzívnejšie. Protivzdušná obrana nedokázala zostreliť žiadne balistické rakety – sú potrebné rakety Patriot, píše Ukrajinská Pravda. Niektoré médiá tvrdia, že Zelenskyj reaguje veľmi emotívne. „Naši bojovníci dnes preukázali dobré výsledky v zostreľovaní dronov a striel s plochou dráhou letu, ale, bohužiaľ, nie ruských balistických rakiet. Dôvodom je nedostatoč
Kyjev zažil jeden z najťažších raketových útokov za posledné obdobie. Masívne útoky sú čoraz častejšie a podľa niektorých zdrojov aj intenzívnejšie. Protivzdušná obrana nedokázala zostreliť žiadne balistické rakety – sú potrebné rakety Patriot, píše Ukrajinská Pravda. Niektoré médiá tvrdia, že Zelenskyj reaguje veľmi emotívne.
„Naši bojovníci dnes preukázali dobré výsledky v zostreľovaní dronov a striel s plochou dráhou letu, ale, bohužiaľ, nie ruských balistických rakiet. Dôvodom je nedostatočný prísun stíhacích rakiet,“ uviedol Zelenskyj v príspevku na Telegrame.
„Prosím, pomôžte nám to umožniť,“ povedal Zelenskyj po noci masívnych útokov na celú Ukrajinu a poukázal na potrebu nových dodávok zbraní. Dodal: „Ukrajina zúfalo potrebuje rakety pre svoje systémy Patriot. A všetci vieme, že naši partneri ich majú.“ Jeho slová cituje Ukrinform.
Pripomeňme, že podľa ruských tvrdení podnikla tamojšia armáda vo štvrtok večer masívny odvetný úder na infraštruktúru obranného a palivového priemyslu v Kyjeve a jeho okolí. K výbuchom malo dôjsť aj v Dnepropetrovskej, Poltavskej, Čerkaskej, Černihivskej a Kyjevskej oblasti, pričom zasiahnuté mali byť aj letiská.
Dnes ráno sa objavili správy o rozsiahlom kombinovanom útoku na Ukrajinu. Podľa predbežných informácií bolo odpálených približne 70 rakiet. Kyjev podľa vojenských expertov zažil jednu z najťažších raketových nocí za posledné obdobie.
Uvádza sa, že pri útoku bolo použitých približne 33 riadených striel Ch-101 a približne 23 balistických rakiet Iskander-M. Okrem toho mali byť na pozemné ciele vypálené aj rakety S-400.
Ukrajina podľa dostupných informácií naďalej vyhodnocuje následky útoku, pri ktorom malo byť použitých približne deväť hypersonických rakiet Zircon a približne šesť riadených striel Kalibr. Hlavnými cieľmi mali byť vojenské, priemyselné, energetické a logistické objekty v Kyjeve a Kyjevskej oblasti, uvádza telegramový kanál „Shaggy Z Nikolaev, Sergey Lebedev“.
Sergej Lebedev poznamenal, že kľúčovým momentom uplynulej noci bolo, že ukrajinská protivzdušná obrana zaznamenala jednu z najnižších mier úspešnosti zachytenia rakiet za dlhý čas. Podľa jeho názoru nie je náhodné, že Zelenskyj opäť apeluje na partnerov s výzvou na ďalšiu pomoc. Tvrdí tiež, že ďalší masívny útok by mohol byť pre Kyjev veľmi vážnou skúškou.
Kyiv Post píše, že Rusko cez noc odpálilo proti Ukrajine 419 leteckých zbraní vrátane 23 balistických rakiet a šiestich protilodných rakiet, ktoré ukrajinská protivzdušná obrana nedokázala zachytiť.
Ukrajina podľa ukrajinského letectva nezachytila ani jednu balistickú strelu počas najnovšieho rozsiahleho útoku Ruska na Kyjev a hlavné mesto utrpelo jeden z najsmrteľnejších úderov vojny.
Podľa ruského letectva Rusko spustilo masívny kombinovaný útok, ktorý sa začal v nedeľu o 18:00, s použitím útočných dronov a rakiet odpaľovaných zo vzduchu, zeme a mora. Hlavným cieľom bol Kyjev.
Ukrajinský radar celkovo sledoval 419 vzdušných cieľov – 68 rakiet a 351 dronov rôznych typov, vrátane:
Podľa predbežných údajov zverejnených vzdušnými silami ukrajinská obrana zničila alebo potlačila 363 cieľov – 37 riadených striel a 326 dronov. Konkrétne, protivzdušná obrana zachytila 31 riadených striel Ch-101, šesť riadených striel Kalibr a 326 dronov.
Žiadna z balistických ani protilodných rakiet však nebola zachytená. „Dopady 29 balistických rakiet vrátane protilodných rakiet a 18 útočných dronov boli zaznamenané na 34 miestach, zatiaľ čo trosky zo zachytených dronov dopadli na ďalších 16 miest,“ uviedlo letectvo.
Jeden z najsledovanejších ukrajinských vojenských monitorovacích telegramových kanálov, Nikolaevsky Vanek, označil paľbu za bezprecedentnú. „Jeden z najhorších útokov, aké si pamätám, sa stal dnes večer. Nebola zostrelená ani jedna balistická strela ani Zircon,“ napísal kanál. Taktiež sa v ňom uvádza, že Rusko sa počas svojich najväčších útokov zrejme čoraz viac spolieha na balistické rakety.
Rusko v posledných mesiacoch výrazne rozšírilo rozsah svojich kombinovaných raketových a bezpilotných útokov proti Ukrajine, pričom v rámci jediného nočného útoku čoraz častejšie kombinuje balistické rakety so stovkami útočných bezpilotných lietadiel.
Ukrajinskí predstavitelia opakovane varovali, že hoci krajina zlepšila svoju schopnosť zachytávať drony a strely s plochou dráhou letu, ďalšie systémy Patriot a stíhacie rakety zostávajú kľúčové pre obranu miest pred ruskými útokmi balistickými raketami.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️

pred 2 hod

pred 2 hod

pred 3 hod