Polícia zadržala v rámci akcie Finisher a Cargo v súvislosti s trestnou vecou štyri osoby. Zásah bol v nedeľu (28. 6.) realizovaný na území mesta Martin a bol zameraný na osoby podozrivé z neoprávnenej distribúcie omamných a psychotropných látok. Počas akcie boli tiež vykonané viaceré domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a pozemkov, ako aj osobné prehliadky. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Roman Hájek.
Počas akcie boli vykonané viaceré domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a pozemkov, ako aj osobné prehliadky.
Policajti zaistili rôzny dôkazový materiál vrátane finančnej hotovosti, telekomunikačných zariadení, motorového vozidla, ako aj sušeného rastlinného materiálu a bielej kryštalickej látky.
„Zaistené látky budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Na základe výsledkov znaleckého dokazovania bude určené ich presné chemické zloženie, ako aj ďalší procesný postup vrátane prípadného vznesenia obvinenia a právnej kvalifikácie skutku,“ spresnil Hájek s tým, že vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony nie je možné v tejto chvíli poskytnúť ďalšie informácie.
Na rozsiahlej policajnej akcii sa pod dohľadom prokurátora Okresnej prokuratúry Martin podieľali príslušníci národnej protidrogovej jednotky Prezídia PZ v súčinnosti s policajtmi zásahovej skupiny mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície, príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru (PPÚ) Nitra a PPÚ Košice, ako aj ďalšími útvarmi PZ.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️